
Výhody rychlých nebankovních půjček bez registru
Jaký je rozdíl mezi bankovními a nebankovními půjčkami? Která se kdy vyplatí? A na co si dát pozor? Čtěte dál a už nikdy se nenechte obelstít podvodníky a lichváři, ale ani bankovními úředníky. Předem je nutné říct, že každá půjčka má své výhody i nevýhody. Vždy záleží na konkrétním člověku, jeho potřebách a aktuální finanční situaci a teprve pak je možné říct, které půjčky se vyplatí a do jakých by určitě neměl jít. Podívejme se na to tedy konkrétněji.
Nebankovní půjčky vždy a všude
Kdo potřebuje malou sumu peněz (tedy v řádu tisíců a desetitisíců) a chce je mít co nejdřív, měl by zamířit spíš do nebankovní společnosti. Ty totiž nabízejí nebankovní půjčky pro každého, kdo je občanem ČR a dovršil 18 let. Člověk si buď může zvolit takzvané rychlé krátkodobé a dlouhodobé půjčky, které jsou většinou na nižší částky, ale na účet dorazí po schválení online žádosti třeba už do 10 – 15-ti minut nebo nejpozději ještě tentýž den. A nebo si vezme větší obnos peněz, což trvá o něco déle.
Bez registrů
Mnoho společností po žadatelích ani nechce dokládat jejich měsíční příjmy nebo záznamy o dluzích. Poskytují půjčky bez nahlížení registru dlužníků zvaných Solus a nesnaží se žadatele odradit. Půjčí proto téměř každému, a to často i statisícové až milionové částky s dlouhou dobou splatnosti. Když si navíc dáte tu práci a vše si předem spočítáte na úvěrové kalkulačce, nepřekvapí vás pak ani konečná částka, úroky či RPSN. Jen je třeba poctivě splácet a nezanedbávat termíny, jinak se může stát, že se dostanete do problémů a společnost vaše dluhy předá dál. To ale za běžných situací nehrozí.
Banky odmítají
Bankovní společnosti mají tedy už na první pohled řadu nevýhod. Než vám půjčku vůbec schválí, trvá to celé dny i týdny. Pečlivě prověřují registry a požadují doložení příjmů. A po absolvování toho maratonu vám nakonec vůbec půjčit nemusí. Komu proto nevadí vyšší úroky a chce peníze hned, jsou pro něho nebankovní půjčky výhodnější.