Stavební spořitelna České spořitelny – znáte ji?
Na trhu je už od roku 1994 a každý si jistě vybaví červenou buřinku, která byla velmi dlouhou dobu oficiálním logem této stavební spořitelny. Nabízí se v zásadě několik různých variant, stavební spoření je číslem jedna, ale úvěry na bydlení nebo rekonstrukce jsou samozřejmě dalšími produkty, které patří k těm velmi oblíbeným.
Sídlo společnosti, za kterou symbolicky stojí Česká spořitelna, je na ulici Antala Staška v Praze 4. Předsedou představenstva je Libor Vošický, pobočky jsou připraveny v každém ze 14 českých krajů. Přes internet je možné doladit termín návštěvy, pokud chcete něco řešit osobně. Je ale pravdou, že prakticky vše lze řešit i online formou.
Stavební spoření v červenomodrém
Jak vypadá spoření se Stavební spořitelnou České spořitelny? Státní podpora až dva tisíce ročně, pro nového klienta bonus 2 500 Kč a celkem šest až osmnáct let spoření s tím, že měsíčně je možné vkládat i symbolickou pětistovku (nejvyšší možný vklad je 10 600 Kč).
Stavební spoření je možné v tomto případě sjednat i v rámci aplikace George, kterou používá Česká spořitelna pro své běžné účty. Podpis smlouvy a celý proces ověření totožnosti je potom mnohem kratší a jednodušší. K dispozici je také stavební spoření pro děti, které v závěru roku 2022 přinášelo úrok 2,5 % ročně bez podmínek.
Pokud jde o úvěry, vlajkové lodi jsou tu dvě. Úvěr od Buřinky pro budoucnost a také Úvěr na rekonstrukci, jenž je v současné době značně v kurzu. Půjčit si lze i na družstevní bydlení nebo různé úvěry sloučit, možností je tedy více. První jmenovaná příležitost nabízí sumu v rozmezí 40 tisíc korun až dva a půl milionu, splátkový kalendář lze rozložit mezi 4 a 20 roků. Velmi oblíbený je také Úvěr ze stavebního spoření, jenž má pevnou úrokovou míru 4,5 % ročně a dobu splatnosti až třináct roků.